Gümüşhane Şiir Sitemize hoşgeldiniz, 13 Ağustos 2020

Ayhan Bayram

Ayhan Bayram

1.10.1968 Gümüşhane İli Torul İlçesi Herek Köyü doğumludur. İlk Okulu köyünde Orta Okulu başka bir köye gidip gelerek zor şartlar altında okumuş. Fakir bir ailenin yedi çocuğundan biridir.
Lise yıllarında gurbetle tanışınca duygusal hayatlarda başlamış oldu ve şiire olan merakı da o yıllarda başlamış.Fakat her nedense şiirle tamamen haşır neşir olması daha sonraki yıllarda kendini gösterdi.Şair kardeşimiz Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden mezun olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığında Vekil Eğitmenlik görevlerinde bulunmuş daha sonra 1997 Yılında Bir Kamu Kurumuna memur olarak atanarak Kayseri’de göreve başlamıştır.Bir kaç yıllık maceradan sonra 2002 yılında Gümüşhane’ye tayin olur.

Okuma merakını tamamlayamadığından Burada üniversiteye kayıt yaptırarak yeniden öğrenci olmanın şevkiyle önce Adalet Meslek Eğitimi Ön Lisans okur ve Kamu Yönetimi Bölümünde Lisansına devam eder.

Şairimiz amatör olarak bağlama ve kemençe çalmaktadır. Bu eserde lirik tarzda bestelenmiş üç adet şiiri ve Bestelenmeyi bekleyen çok sayıda bağlama ve Kemençe türkülerine tanık olacaksınız. İlk eseri İzmir Ödemiş Yerel Güç Gazetesinde yayınlandı. Daha sonra yerel Gazetelerde şaire genişçe yer verildi ve eserleri gazete, dergi, radyolarda yayınlanarak okuyucu ve dinleyici ile buluştu.Şu sıralar ilk kitabı okuyucu ile buluşma aşamasında olup; Evli ve üç çocuk babasıdır.

YER ALDIĞI ESERLER

Uluslararası Türk Dünyası Şairler Antolojisi, Uluslararası Dilaver CEBECİ Şiir Seçkisi, Maviye Yolculuk Şiir Antolojisi, Şairler Seçkisi 2011, Şairler Seçkisi 2012,Şairler Seçkisi 2013 ve Gönülden Gözlere Dökülen Işık BERCESTE adlı şiir antolojileridir.

Şaire Ait Şiirler